Innowacje i technologie


BASF – 150 lat działalności!


Innowacje tworzone w oparciu o wiedzę, edukację i działalność badawczo-rozwojową to fundament silnej gospodarki. Dlatego współpraca nauki i biznesu, a także inwestowanie w innowacje stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Przykładem rozwoju przedsiębiorczości w oparciu o innowacje jest koncern chemiczny Basf. Wspomaga działalność badawczo-rozwijową już od 150 lat!

CPPC Ministerstwa Cyfryzacji docenione przez Komisję Europejską.


Centrum Projektów Polska Cyfrowa zrealizowało największy w polskiej historii funduszy unijnych, konkurs na dofinasowanie infrastruktury telekomunikacyjnej, dzięki któremu szybki internet dociera do najmniejszych miejscowości w kraju. Projekt został doceniony przez Komisję Europejską.

Pompy ciepła i zestawy solarne


Inżynierowie projektujący systemy grzewcze wciąż poszukują nowych rozwiązań, by oszczędnie i ekologicznie podgrzewać wodę. W polskich firmach nie brakuje nowych pomysłów. Innowacyjne pompy ciepła i zestawy solarne wykorzystują alternatywne źródła energii. Wyjaśniamy jak działają i jak wygląda ich produkcja.

PIT- RADWAR S.A. Drony. Bezzałogowe statki powietrzne.


Pierwsze drony były wykorzystywane w wojsku przede wszystkim w operacjach militarnych. Wraz z rozwojem nowych technologii ich zastosowanie również zaczęło się zmieniać.

Elementy do branży budowlanej i motoryzacyjnej


Grupa Rawlplug opracowuje innowacyjne zastosowania z zakresu technik zamocowań. Jest to ponad 30 tysięcy produktów, na przykład mocowana izolacji termicznych dachów i fasad, elementy złączne czyli śruby, podkładki i nakrętki, czy śruby specjalne wykonywane na zamówienie.

Solarny system grzewczy


Ekologiczne rozwiązania w branży ogrzewania wody i alternatywne źródła energii to coraz popularniejszy sposób na zapewnienie komfortu w naszych domach. Odpowiadamy na pytania: czym jest solarny system grzewczy i kto może nam zapewnić tak nowoczesne urządzenia.

Proekologiczny przemysł chemiczny


Przedstawiamy historię firmy Luvena S.A. z ponad 100 letnią tradycją. Wytwarzanie nawozów sztucznych bardziej przyjaznych dla środowiska to obecnie polityka doskonale rozumiana przez największe koncerny chemiczne.

Inteligentne drzwi


Domy inteligentne i pasywne to już nie tylko energooszczędne budownictwo, to także nowy styl życia, idealny dla osób które chcą przebywać w naturalnej i przyjaznej przestrzeni.

CSY S.A.


W latach 50 ubiegłego wielu koszary wojskowe zajęła Iławska wytwórnia części samochodowych. Przekształcona w Iławskie zakłady naprawy samochodów. Dziś CSY S.A. to jedna z najnowocześniejszych firm w Europie. Produkuje się tam sworznie ze stali, mosiądzu lub aluminium.

TopKarton


Opakowania kartonowe cieszą się coraz większą popularnością. Są doskonałe do przechowywania płynnej żywności, ekologiczne i przyjazne środowisku. W filmie pokazujemy jak wygląda ich recykling.