Zespół


Alicja Leśniak

ALICJA LEŚNIAK

REDAKTOR NACZELNA

Autorka Magazynu Naukowego „Copernicus” i Magazynu Nowości Naukowych „Glob”.  Doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego; dwukrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce; współpracowała z Polskim Radiem Białystok S.A., przez kolejne lata z Telewizją Polską S.A.  (m.in. z redakcją Panoramy TVP 2 a także programami informacyjnymi TVP Polonia).


Joanna Sudoł

JOANNA SUDOŁ

REPORTER

Redakcyjna specjalistka od tematyki medycznej, społeczno-kulturalnej i nowych mediów. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz logopedię z audiologią. Uhonorowana nagrodą dla najlepszego studenta na roku. Interesuje się nowoczesnymi technologiami i sportem. Współpracuje z Telewizją Polską.


Magdalena Szmit

MAGDALENA SZMIT

REPORTER

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zafascynowana światem technologii i ludźmi. Jej mottem jest : „Nie lubię nie wiedzieć!”. I ta ciekawość kieruje Magdą w pracy reporterskiej. Interesuje się filmem i szeroko pojętą kulturą.


Andrzej Borowiecki

ANDRZEJ BOROWIECKI

REPORTER, MONTAŻYSTA

Z wykształcenia historyk, w branży telewizyjnej pracuje od 1993 roku. Reporter, operator kamery, montażysta. Autor i współautor licznych reportaży i serii dokumentalnych o tematyce wojskowej, historycznej, społecznej i sportowej. (TVP,TVN,POLSAT) Zainteresowania i specjalizacja to historia wojskowości (szczególnie XX wiek i czasy współczesne), zagadnienia bezpieczeństwa narodowego, survival, polityka międzynarodowa.


Mirosław Basaj

MIROSŁAW BASAJ

OPERATOR KAMERY

Absolwent Wydziału Operatorskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich ZAPA. Od 10 lat współpracuje z Telewizją Polską S.A. oraz telewizjami: ARD, RAJ UNO, YLE TELEVISION. Zrealizował ponad 50 filmów dokumentalnych, wiele reportaży i materiałów filmowych dla programów publicystycznych i informacyjnych. Przygotował 30. autorskich wystaw fotograficznych zorganizowanych w Polsce, w Berlinie, Pradze i Londynie.


k_krolak

Krzysztof Królak

OPERATOR KAMERY

Od ponad 15 lat zajmuje się multimediami. Operator kamery przy realizacji programów telewizyjnych, reportaży, debat politycznych i społecznych. Przygotowuje projekty również poza Polską m.in. w Japonii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Specjalizuje się w realizacji filmowych zdjęć z powietrza.


konrad

KONRAD KOŁODZIEJSKI

OPERATOR KAMERY, FOTOGRAFIK

Doświadczenie zawodowe zdobywał od 2003 roku współpracując ze   stacjami telewizyjnymi: TVP, TVN, TV Puls oraz Polsat.  Specjalizuje się w realizacji zdjęć filmowych na potrzeby publicystyki, reportażu i dokumentu. Zajmuje się także fotografią oraz obróbką cyfrową starych fotografii i starych filmów na taśmach światłoczułych.  Rysuje, gra na pianinie, komponuje muzykę.  Pasjonuje się nauką z dziedzin kosmicznych, fizyczno-chemicznych i przyrodniczych.


Adam1

ADAM SKWARA

OPERATOR KAMERY, MONTAŻYSTA

Doświadczony Operator kamery i specjalista montażu filmowego, który przez wiele lat pracował dla serwisów informacyjnych Telewizji Polskiej S.A  oraz dla TVN 24. Specjalizuje się w realizacji newsów, reportaży i wywiadów. W przeszłości był zawodowo związany  także z warszawskimi teatrami oraz radiem.

 


KRYSTYNA CZUBÓWNA

LEKTOR I KOREKTA TEKSTU

Ikona polskiego dziennikarstwa, czołowy lektor audycji radiowych i telewizyjnych w Polsce.


JULIUSZ JAKIMOWICZ

LEKTOR

Wieloletni lektor radiowy i telewizyjny.