Przyroda, Turystyka, Sport


Prokarton: Przykładowa Lekcja Ekologii dla uczniów klas II i III


W jaki sposób uczyć dzieci o ochronie środowiska i segregacji odpadów, żeby zajęcia nie były nudne i żeby dzieci zapamiętały przyswajaną wiedzę? Fundacja Prokarton przygotowała scenariusz przykładowej lekcji ekologii dla uczniów klas II i III. Ze scenariusza mogą korzystać wszystkie szkoły.

Stadion Bawarski


Stadion Bawarskiego klubu FC Augsburg na pierwszy rzut oka wygląda jak każdy inny stadion piłkarski, ale to tylko pierwsze wrażenie. Pod płytą kryje się wiele nowinek technologicznych. Do funkcjonowania stadion wymaga ogromnej ilości energii. Na meczach w zimie często trzeba pozbyć się śniegu na boisku przy użyciu podziemnego systemu ogrzewania.

Błękitne złoto – woda


W jaki sposób dbać o zasoby energii odnawialnej na ziemi. Jakie sposoby oszczędzania i odzyskiwania surowców naturalnych są najpopularniejsze? Można zaobserwować rosnące problemy dotyczące wody. Błękitne złoto jest podstawą istnienia.

Hiszpania środowisko naturalne


Wyspy Kanaryjskie i piękne El Hierro. Mieszka tu 12 tysięcy osób. Środowisko naturalne jest wyjątkowe, a wyspa rezerwatem biosfery na liście Unesco.