Przyroda, Turystyka, Sport


Muzeum Geologiczne zaprasza!


Muzeum Geologiczne zaprasza! Niesamowite minerały, skały, skamieniałości!

Instytut Geofizyki PAN – lider w obszarze nauk o Ziemi


Wysoko wykwalifikowana kadra naukowa i administracyjna, międzynarodowe projekty, innowacyjne metody badawcze i specjalistyczna aparatura. Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk jest liderem w obszarze nauk o Ziemi.

Ocalić klimat – konferencja Polskiej Akademii Nauk


Topniejące lodowce, ekstremalne zjawiska pogodowe, zagrożenia dla flory i fauny – klimat Ziemi zmienia się. Polska Akademia Nauk, francuskie Krajowe Centrum Badań Naukowych (CNRS) oraz Papieska Akademia Nauk zorganizowały konferencję: „Safeguarding Our Climate, Advancing Our Society”. Wydarzenie odbyło się w Katowicach.

Walka ze smogiem; konferencja Polskiej Akademii Nauk


Nawet w 6 milionach polskich domostw, spala się węgiel i biomasę, najczęściej wykorzystując przestarzałe kotły, których udział w zanieczyszczaniu powietrza wynosi ponad 90%. Smog może zagrażać zdrowiu i życiu.

Polska Akademia Nauk: “Congress Hydro-Environment Research and Engineering” 2020


Środowisko wodne to największe środowisko życia na naszej planecie. Działalność człowieka, zmiany klimatu czy zanieczyszczenia przyczyniają się do jego stałej degradacji dlatego potrzeba ciągłych badań naukowych nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które nie tylko ocalą naturę, ale też poprawią jej stan. Polska Akademia Nauk za dwa lata zorganizuje: „6th IAHR Europe Congress: Hydro-Environment Research and Engineering – […]

Prokarton: Przykładowa Lekcja Ekologii dla uczniów klas II i III


W jaki sposób uczyć dzieci o ochronie środowiska i segregacji odpadów, żeby zajęcia nie były nudne i żeby dzieci zapamiętały przyswajaną wiedzę? Fundacja Prokarton przygotowała scenariusz przykładowej lekcji ekologii dla uczniów klas II i III. Ze scenariusza mogą korzystać wszystkie szkoły.

Stadion Bawarski


Stadion Bawarskiego klubu FC Augsburg na pierwszy rzut oka wygląda jak każdy inny stadion piłkarski, ale to tylko pierwsze wrażenie. Pod płytą kryje się wiele nowinek technologicznych. Do funkcjonowania stadion wymaga ogromnej ilości energii. Na meczach w zimie często trzeba pozbyć się śniegu na boisku przy użyciu podziemnego systemu ogrzewania.

Błękitne złoto – woda


W jaki sposób dbać o zasoby energii odnawialnej na ziemi. Jakie sposoby oszczędzania i odzyskiwania surowców naturalnych są najpopularniejsze? Można zaobserwować rosnące problemy dotyczące wody. Błękitne złoto jest podstawą istnienia.

Hiszpania środowisko naturalne


Wyspy Kanaryjskie i piękne El Hierro. Mieszka tu 12 tysięcy osób. Środowisko naturalne jest wyjątkowe, a wyspa rezerwatem biosfery na liście Unesco.