Innowacje i technologie


Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego- spot promocjny


Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. prof. Wacława Dąbrowskiego dysponuje największą w Polsce kolekcję zasobów mikrobiologicznych. Historia Instytutu to ponad 100 lat pracy naukowo-badawczej i wsparcia dla szeroko pojętego przemysłu rolno-spożywczego.

Instytut Biochemii i Biofizyki PAN


Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk to jedno z wiodących centrów badawczych w Polsce, rozpoznawalny na arenie międzynarodowej. Historia instytutu rozpoczęła się w roku 1954. Głównym zadaniem instytutu są zadania podstawowe w dziedzinach: biologii, biochemii, biofizyki, chemii.

Polskie Centrum Akredytacji S.A.


Kompetencje. Wiarygodność. Bezstronność. Polskie Centrum Akredytacji buduje zaufanie do jakości, produktów i usług. Stwarza konsumentom gwarancję bezpieczeństwa i pewność, której potrzebują w każdej dziedzinie życia.

Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki


Technika spektrometrii masowej jonów wtórnych, w skrócie SIMS, jest bardzo precyzyjną techniką analityczną, która służy do określenia składu pierwiastkowego próbki. W większości laboratoriów Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki Łukasiewicz naukowcy skupiają się na szerokiej gamie materiałów półprzewodnikowych, ale badają też niektóre metale, ceramikę, polimery i materiały organiczne. Występują: dr hab. Paweł Michałowski

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia


Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia to nowoczesna placówka naukowo-badawcza, która swoją działalność rozpoczęła w 1926 roku. Od tego czasu jest prężnie funkcjonującym ośrodkiem badań, analiz i tworzenia rozwiązań, wspierającym potencjał bojowy Wojska Polskiego. Występują: dyrektor WITU płk. dr inż. Paweł Sweklej.

Przemysłowy Instytut Motoryzacji


Film promocyjny. Polski instytut naukowy rozwija systemy elektromobilne.

Instytut Techniki Budowlanej. Laboratorium Ogniowe


Instytut Techniki Budowlanej dysponuje jednym z najnowocześniejszych laboratoriów ogniowych w Europie. Wykonuje się w nim badania i symulacje pożarów. Występują: dr inż. Wojciech Węgrzyński i dr inż. Grzegorz Krajewski.