Film_strona1


Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki


Technika spektrometrii masowej jonów wtórnych, w skrócie SIMS, jest bardzo precyzyjną techniką analityczną, która służy do określenia składu pierwiastkowego próbki. W większości laboratoriów Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki Łukasiewicz naukowcy skupiają się na szerokiej gamie materiałów półprzewodnikowych, ale badają też niektóre metale, ceramikę, polimery i materiały organiczne. Występują: dr hab. Paweł Michałowski

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia 2023


Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia to nowoczesna placówka naukowo-badawcza, która swoją działalność rozpoczęła w 1926 roku. Od tego czasu jest prężnie funkcjonującym ośrodkiem badań, analiz i tworzenia rozwiązań, wspierającym potencjał bojowy Wojska Polskiego. Występują: dyrektor WITU płk. dr inż. Paweł Sweklej.

Przemysłowy Instytut Motoryzacji


Film promocyjny. Polski instytut naukowy rozwija systemy elektromobilne.

Instytut Techniki Budowlanej. Laboratorium Ogniowe


Instytut Techniki Budowlanej dysponuje jednym z najnowocześniejszych laboratoriów ogniowych w Europie. Wykonuje się w nim badania i symulacje pożarów. Występują: dr inż. Wojciech Węgrzyński i dr inż. Grzegorz Krajewski.

Państwowy Instytut Geologiczny; Mikrosonda jonowa “Shrimp”


Historii Ziemi i kształtujących ją procesów nie sposób opisać bez odniesienia do osi czasu. Przez lata badacze tworzyli stratygrafię zajmując się ustalaniem wieku i przyczyn rozmieszczenia skał w skorupie ziemskiej. W filmie omawiamy sposób działania innowacyjnej sondy  Shrimp – maszyny do badania czasu.

PCO S.A. Technologie optoelektroniczne


W programie prezentujemy osiągnięcia firmy PCO. S.A. lidera w produkcji urządzeń optoelektronicznych, które poszerzają zakres widzenia. Korzysta z nich przede wszystkim wojsko, ale też służby mundurowe; policja, straż graniczna, pożarna czy leśna. Noktowizja pracuje przy użyciu światła widzialnego, termowizja w podczerwieni. Urządzenia optoelektroniczne działają w czasie rzeczywistym, wytwarzając obraz z taką samą szybkością jak oko […]

Państwowy Instytut Geologiczny – Geotermia


Państwowy Instytut Geologiczny – Geotermia. Energia geotermalna pozyskiwana zarówno z głębszych jak i płytszych warstw Ziemi zyskuje coraz większą popularność. Odnawialne źródła energii przyczyniają się do zmniejszenia emisji CO2 oraz pyłów i szkodliwych gazów.

Kospel S.A. Pompy ciepła i zestawy solarne


Inżynierowie projektujący systemy grzewcze wciąż poszukują nowych rozwiązań, by oszczędnie i ekologicznie podgrzewać wodę. W polskich firmach nie brakuje nowych pomysłów. Innowacyjne pompy ciepła i zestawy solarne wykorzystują alternatywne źródła energii. Wyjaśniamy jak działają i jak wygląda ich produkcja.

EnglishFrenchGermanPolishUkrainian